Kazachstan podľahol Nórsku 2:4. Vikingovia sú v A-skupine už štvrtí

10.05.2016 Celý región

Moskva 10. mája (TASR) - Hokejisti Nórska zvíťazili vo svojom treťom zápase na MS v Rusku nad Kazachstanom 4:2 a v tabuľke A-skupiny sa posunuli na štvrtú priečku. Kazachovia zostávajú s dvomi bodmi na siedmom mieste. Hráči Kazachstanu odohrajú ďalší zápas už v stredu o 19.15 SEČ proti Švédom, Nóri sa vo štvrtok o 15.15 pokúsia prekvapiť rozbehnutých Čechov.

A-skupina (Moskva):

Kazachstan - Nórsko 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 7. Dawes (Boyd, Semjonov), 36. Bochenski (Savčenko) – 4. Johannesen (Forsberg), 34. K. Olimb (Nörstebö), 39. M. Olimb (K.A. Olimb, Holös), 58. Zuccarello (Haugen). Rozhodcovia: Mayer (USA), Öhlund - Pihlblad (obaja Švéd.), Ponomarjow (Nem.), vylúčení: 9:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Kazachstan: Kolesnik – Semjonov, Trjasunov, Lipin, Savčenko, Lakiza, Korabejnikov, Kajrov, Lobanov – Dawes, Bochenski, Boyd – Starčenko, Rymarev, Ivanov – Chudjakov, Krasnoslobodcev, Puškarjov – Panšin, Solarjov, Markelov

Nórsko: Haugen – Holös, Nörstebö, Johannesen, Tollefsen, Trygg, Odegaard – Bastiansen, Martinsen, Zuccarello – K.A.Olimb, M.Olimb, Rosseli Olsen – Roymark, K.Forsberg, Valkvae Olsen – Haga, Ask, Dahlstrom – Trettenes, Stene.

Už po 76 sekundách hry Nóri dostali možnosť presilovej hry. Tú síce severania nevyužili, ale krátko po návrate vylúčeného Semjonova vyhral Forsberg buly pre obrancu Johannesena, ktorého strelu Kolesnik nezachytil - 0:1. V 7. minúte oslabil Nórov vylúčený Mathis Olimb a tí sa o vynikajúcich presilovkách "kanadskej" formácie Kazachov presvedčili na vlastnej koži. Zo spolupráce s Boydom vyťažil presne strieľajúci Dawes - 1:1. V druhej polovici prvej časti bolo k videniu až päť menších trestov, ale obrany oboch tímov odolali.

V druhej tretine dali o sebe opäť vedieť bratia Olimboví. V 34. minúte sa po strele obrancu Nörsteba medzi kruhmi ideálne zorientoval Ken Andre Olimb a Nóri opäť viedli. Lenže už v ďalšej minúte Nóri súperovi ponúkli ďalšiu presilovku a tie Kazachom idú. Savčenko posunul puk Bochenskému a jeho strela bez prípravy znamenala vyrovnanie na 2:2. Kazachovia si následne vytvorili niekoľko sľubných príležitostí na tretí gól, ale ten dosiahli Nóri. V 39. minúte predviedol najkrajšiu akciu zápasu Mathis Olimb, ktorý si individuálne poradil so všetkými kazašskými prekážkami a vrátil Nórom náskok - 2:3. Kazachovia sa snažili o vyrovnanie a v 58. minúte počas hry štyroch proti štyrom skúsili hru bez brankára, no tá netrvala dlho. Rýchly Zuccarello vyhral súboj s kazašským obrancom a do prázdnej bránky pridal štvrtý gól svojho tímu.